فرش و دکوراسیون

راهنمای خرید فرش آشپزخانه

فرش آشپزخانه چوبی خاکستری کد 101483

 

یکی از سوالات مهمی که همیشه هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه مطرح می شود ، استفاده از فرش است. در واقع در سبک مدرن امروزی استفاده از فرش ها دیگر رایج نیست اما از آنجایی که قالی و فرش ها در زندگی ایرانیان نقش مهمی داشته اند و آنها وابسته به دکوراسیون خانه هستند ، همچنان فرش آشپزخانه بین ما محبوب است. تنها کار ما برای اینکه با دوره جدید وقف بگیریم ، این است که فرش آشپزخانه مدرن را در دکوراسیون خود جای دهیم و زیبایی را به آشپزخانه خود ببخشیم. همچنین از آنجایی که آشپزخانه محلی پر رفت و آمد است و ممکن است لکه های متعددی بر روی فرش ریخته شود ، بهتر است که فرش آشپزخانه ارزان را انتخاب کنیم تا در هزینه ها نیز صرفه جویی کرده باشیم.

بنابراین صرف نظر از اصول طراحی دکوراسیون در سراسر جهان ، اگر علاقه به داشتن فرش و یا کفپوش برای آشپزخانه خود داشتید ، از آنها بهره بگیرید ، زیرا شما یک ایرانی هستید و فرش ها در تمدن و هنر کهنتان جای دارند و باعث می شود دکوراسیون شما شخصیت بگیرد. کمک دیگری که فرش آشپزخانه به منزل شما می کند ، این است که می توانید هرگونه گرد و خاک ریز را بر روی سرامیک خود پنهان کنید. همچنین گاهی ممکن است کفپوش آشپزخانه شما در اثر برخورد جسمی آسیب دیده و یا گذر زمان آن را کدر کرده باشد ، در این مواقع فرش ،  کف پوش و یا گلیم فرش آشپزخانه می تواند زیبایی را به خانه شما برگرداند.

 

انتخاب فرش مناسب برای آشپزخانه

حال که تصمیم دارید حتما کفپوشی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید ، بهتر است بدانید که معضلات استفاده از فرش و کفپوش ها برای آشپزخانه چیست و با خرید چه فرشی می توانید انتخاب مناسبی را داشته باشید.

آشپزخانه محلی است که به خاطر پخت و پز و شست و شو دارای رطوبت بالایی است. احتمال پاشیدن و یا ریختن هر نوع نوشیدنی بیش از باقی نقاط منزل مانند اتاق خواب و هال می باشد. همچنین هنگام آشپزی ممکن است غذایی بر روی آن بریزد و لکه ای بر روی فرش ایجاد شود. بنابراین برای انتخاب فرش آشپزخانه ، باید انتخابی داشته باشید که در صورت بروز هر یک از این مشکلات ، چندان دردسر آفرین نباشد. همانطور که در قبل گفتم شما می توانید برای آشپزخانه خود ، فرش های ارزان را انتخاب کنید. همچنین بهتر است که فرش آشپزخانه مدرن را در دستور کار خود قرار دهید.

 

جنس مناسب فرش آشپزخانه

فرش به دلیل اینکه در محیط مرطوب و پر چربی قرار دارد ، نیاز به شست و شو بالایی نیز دارد ، بنابراین در ابتدای امر بهتر است برای آشپزخانه خود به دنبال فرش های ماشینی باشید. همانطور که احتمالا می دانید شست و شوی فرش های ماشینی کار به مراتب راحت تری نسبت به شست و شوی فرش های دستباف است.

نکته مهم بعدی داشتن الیاف پولیستر و نایلون در فرش است. شاید اگر بخواهید برای مکان دیگری مانند اتاق خواب فرش تهیه کنید ، تنها به دنبال فرش با الیاف نخی باشید اما قضیه فرش آشپزخانه کاملا فرق می کند. چرا که الیاف به کار رفته در گلیم فرش آشپزخانه رطوبت را کمتر جذب خود می کند و رنگ دهی نیز ندارد. به همین دلیل دیگر کمتر نگران خیس شدن فرشتان هستید.

بهتر است که فرش سبک وزن را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید تا در حمل و نقل و شست و شو کار سختی در پیش نداشته باشید.

پرز های کوتاه نیز درفرش یک مزیت بزرگ به حساب می آیند ، چرا که نظافت فرش های با پرز بلند آن هم در فضایی مانند آشپزخانه که ممکن است روزانه حجم زیادی ذرات مواد غذایی و خوراکی روی زمین بریزد کار آسانی نیست.

کفپوش آشپزخانه باید از نوعی نباشد که راحت روی آن لیز خورد و زیر پا جمع شود ، چون چنین اتفاقی می تواند برای تردد خانواده سخت باشد. با همه ی این اوصاف به نظر گلیم فرش ها نیز علاوه بر فرش های ماشینی می توانند انتخاب مناسبی برای آشپزخانه هر خانه ای باشند.

 

ابعاد فرش برای آشپزخانه

فطعا ابعاد فرش را در درجه اول ابعاد آشپزخانه مشخص می کند. اما سوال مهمی که مطرح می شود این است که بهتر است بخشی از آشپزخانه را فرش کنیم یا کل آن را؟

در بهترین حالت اگر در آشپزخانه خود از فرش استفاده می کنید ، بهتر است از کابینت هایی که سینک ظرف شویی و گاز روی آنها تعبیه شده است فاصله داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که اگر از میز ناهار خوری استفاده می کنید ، خوب است که فرش آشپزخانه در اندازه ای باشد که کاملا زیر میز و صندلی ها را کاملا بپوشاند و حتی از اطراف جا به اندازه بیرون آمدن صندلی ها از کناره میز ها باقی نماند.

 

انتخاب رنگ فرش برای آشپزخانه

نکته ضروری دیگر در انتخاب فرش آشپزخانه ، اهمیت به رنگ آن است. در نظر داشته باشید که این فضای پر تردد و رفت و آمد ، بیش از حد معمول در معرض آلودگی است و باید رنگی را انتخاب کنید که لکه ها بر روی آن نمایان نشوند.

اگر رنگ فرش روشن باشد ، ممکن است با انواع شوینده های موقت مانند شامپو فرش هم نتوان از شر لکه ها خلاص شد. مانند لکه زردچوبه که در همه ی آشپزخانه های ایرانی وجود دارد.

اما وقتی رنگ فرش تیره ای را انتخاب کنید ، دیگر نیاز نیست تا فرا رسیدن زمان شست و شو ، دیدن لکه ای را روی فرش را تحمل کنید. اگر فضای آشپزخانه تان کوچک است و می خواهید با رنگ روشن فضا را باز تر کنید و اینکه رنگ تیره با سبک و دکور شما همخوانی ندارد ، می توانید از فرش های روشن با نقش و نگار بیشتر و شلوغ تر استفاده کنید. همچنین رنگ تیره کفپوش آشپزخانه ، فرشی را رنگی روشن را می طلبد و کفپوش روشن نیز بالعکس

 

خرید فرش آشپزخانه ارزان از فرشک

ما در فرشک فرش آشپزخانه مدرن ، آبرنگ ، کهن و… را برای کاربران عرضه می کنیم که همگی آنها دارای قیمت ارزان و مناسبی است. در ادامه آنها  را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 

فرش آشپزخانه چوبی طوسی کد 101483

طرح آشپزخانه چوبی فرشی ۷۰۰ شانه بافته شده با نخ پلی استر است. جنس نخ این فرش پلی استر است و نازک به نظر می رسد ، به طوری که از راه رفتن بر روی آن لذت میبرید. این فرش پرز دهی ندارد و اگر لکه ای بر روی آن ایجاد شود ، به سرعت با انواع شوینده های فرش ، برطرف خواهد شد.

فرش آشپزخانه چوبی طوسی کد 101483

فرش آشپزخانه چوبی طوسی کد 101483

فرش آشپزخانه صبحانه فانتزی کد 102400

طرح آشپزخانه صبحانه فانتزی فرشی ۷۰۰ شانه بافته شده با نخ پلی استر است. این فرش صبحانه مدرن کاملا ضد لکه است و شما می توانید آن را برای مدت طولانی در آشپزخانه خود استفاده کنید.

فرش آشپزخانه صبحانه فانتزی کد 102400

فرش آشپزخانه صبحانه فانتزی کد 102400

فرش آشپزخانه فنجان قهوه کد 100493

طرح آشپزخانه فنجان قهوه فرشی 700 شانه با نخ پلی استر است. این مجموعه به دلیل سبک و خاص و رنگ تیره ای که دارد ، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. همچنین طراحی فرش آشپزخانه فنجان قهوه به طوری صورت گرفته که آن را سه بعدی نشان می دهد و همین باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

فرش آشپزخانه فنجان قهوه کد 100493

فرش آشپزخانه فنجان قهوه کد 100493

فرش آشپزخانه قهوه و کتاب کد 101410

طرح آشپزخانه و کتاب فرشی 700 شانه بافته شده با نخ پلی استر می باشد. ضخامت این فرش 8 میلیمتر است اما نازک و لخت به نظر می رسد. رنگ تیره و جالب این فرش باعث شده است تا اگر لکه ای بر روی بافت آن ایجاد شد ، دیده نشود. گرچه فرش آشپزخانه قهوه و کتاب ضد لکه است و دوام بالایی دارد.

شما عزیزان می توانید به وب سایت فرشک و دسته بندی فرش های آشپزخانه مراجعه کنید و هرکدام از آنها که مورد سلیقتان بود را خریداری نمایید.

فرش قهوه و کتاب 101410

 

جمع بندی

در این گفتار سعی کردیم تا به نکات مهم هنگام خرید فرش برای آشپزخانه بپردازیم. به طور کلی بهتر است که فرش آشپزخانه ارزان ، ماشینی و به رنگ تیره باشد. همچنین سعی کنید تا فرش های مدرن را به دکوراسیون خود اضافه کنید ، تا آشپزخانه خانه شما زیبا تر از قبل شود.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید ، امیدواریم که از این مطلب رضایت کافی را داشته باشید. اگر سوالی دارید و یا بخشی را به خوبی متوجه نشدید ، می توانید در قسمت کامنت ، نظرات خود را برای ما ارسال کنید. همکاران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *